Termovízia – Audit úniku tepla a tepelných mostov

Termovízia – Audit úniku tepla a tepelných mostov

Teplota je mierou termálnej energie obsiahnutej v akomkoľvek objekte. Teplota ktoréhokoľvek objektu sa dá zmerať množstvom metód. Jednym z nich je meranie tepelného žiarenia (radiácie) pomocou infračervenej termografie (po anglicky thermal imaging, alebo therm-ix).

Termografia je rýchla a bezkontaktná metóda a je možné ju vykonať aj z väčšej vzdialenosti. To ju predurčuje k množstvu priemyselných aplikácií.

V poslednej dobe sa stali zariadenia schopné vytvárať termálne fotky dostupné aj pre poloprofesionálne použitie. Vďaka tomu je des možné na počkanie zdokumentovať tepelnoizolačné vlastnosti rôznych stavebných výplní, rovnomernosť, účinnosť a vedenie podlahového kúrenia alebo celej vyhrievacej sústavy. Tak isto je možné ľahko preveriť kvalitu zateplenia podkrovia, alebo miesto úniku tepla cez okná, dvere.

Termoaudit je ideálna pre tých, čo uvažujú o kúpe alebo prestavbe nehnuteľností. Požiadať o energetický a termálny audit budovy sa odporúča ešte pred podpisom zmluvy alebo pred prebraním nehnuteľností, aby budúci majiteľ sa takto vyhol nepríjemným naťahovačkám pri reklamácii. Včasná diagnostika neraz ušetrí množstvo času a často stovky až tisícky EUR.

f. OmniBene ponúka termoaudit a vyhotovenie infračervených fotiek podľa požiadaviek v okolí Bratislavy a Senca.

Cena: 50EUR/hodina + cesta.

Objednávky na t.č: 0907 681816, alebo na adrese: